Dłużące się w klace dni znacząco wpływają na rozmyślania Kierkegaarda o życiu, lęku i powodują powstanie wielu refleksji. I tak, Kierkegaard stwierdził, że życie można zrozumieć, patrząc nań tylko wstecz, ale żyć jednak trzeba naprzód. I dlatego też postanowił zostawić stadia na drodze życia kreowane przez 2 lata jego dotychczasowego bytu i rozpocząć wszystko od początku.
Początkowo nieśmiały, wypełniony bojaźnią i drżeniem, zdobywa się na odwagę przy pierwszym kontakcie z istotą ludzką i momentalnie porzuca egzystencjalne rozważania, aby w całości oddać się odbieraniu przyjemności z głasków i podrzucanych poczęstunków.
Ciasna klatka w kocim szpitalu nie wpływa pozytywnie na filozoficzne rozważania Kierkegaarda, jednak jego najbliższe tygodnie tak będą wyglądały z powodu problemów wątrobowych, które wymagają dalszej diagnostyki i leczenia.
Nasz filozof potrzebuje spokoju, aby mógł prowadzić życie etyczne. Szukamy dla niego domu, który otoczy go opieką i sprawi, że Kierkegaard odrzuci w całości egzystencjalizm i zagłębi się w felicytologię.
Więcej informacji: wolontariuszka Karolina, tel. 501 656 658
Zapraszamy do zapoznania się z ankietą przedadopcyjną: https://napaluchu.waw.pl/wp-content/uploads/2022/03/ANKIETA_PRZEDADOPCYJNA_KOTY_.pdf
Uwaga: Decydując się na adopcję kota lub rozważając ją, koniecznie weź ze sobą do schroniska transporter lub torbę transportową do przewozu kotów.