Tego kota możecie poznać w punkcie Ochota na Kota przy Grójeckiej 79 ;)
Ten majestatyczny burasek to Cedr. Na Paluch trafił jako jeden z dziewięciu kotów należących do tzw. grupy drzewnej. Kocurki z grupy drzewnej przez całe swoje życie zmuszone były radzić sobie same. Miały człowieka, który je dokarmiał, jednak w rzeczywistości były bezdomne. Nikt się nie troszczył o nie, nikt nie kochał, nikt nie dbał o zapewnienie odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Po śmierci karmiciela cała grupa została przetransportowana do schroniska, gdzie – być może po raz pierwszy od dawna – zbadał je weterynarz, podano im leki, przeprowadzono zabiegi medyczne. Większość kotków zalicza się do grupy seniorów. Cedr oceniony został na przynajmniej 8 lat, chociaż jest zapewne starszy.
Cedr nie obdarza człowieka pełnym zaufaniem. Trzeba sobie na nie trochę zasłużyć. Nic w tym dziwnego – kotki z grupy drzewnej z człowiekiem miały najprawomocniej dość ograniczony kontakt. Niemniej, Cedr lubi towarzystwo ludzi. Gdy przekona się, że odwiedzająca go osoba nie ma złych intencji, chętnie daje głaskać się po grzbiecie i pod bródką. Kocurek ma dobry apetyt i łatwo skusić go do interakcji przysmakami.
Cedr potrzebuje opiekuna, który zrozumie jego usposobienie i potrzeby. To bardzo łagodny, delikatny i odrobinę nieśmiały kotek, wrażliwy na gwałtowne dźwięki i ruchy. Ogromną mądrość i doświadczenie życiowe można łatwo wyczytać z jego oczu. W nowym domu Cedr będzie potrzebował przestrzeni i czasu, żeby otworzyć się przed człowiekiem. Jesteśmy jednak pewne, że cierpliwość i zrozumienie ze strony nowego opiekuna może przynieść narodziny głębokiej więzi. Cedr ma zadatki na bardzo lojalnego przyjaciela.
Kocurek przebywa obecnie w naszym punkcie adopcyjnym Ochota na Kota wraz z dwójką innych kotów z grupy drzewnej, które pozostały do adopcji. Na pierwszy rzut oka widać, że Cedr jest bardzo związany z Wierzbą (106/22), w związku z czym bardzo by nam zależało, żeby kotki do domu udały się razem. Cedr i Wierzba najprawdopodobniej trzymali się razem jeszcze zanim trafili na Paluch. Separacja tej dwójki może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Więcej informacji: wolontariuszka Kasia tel. 669 900 696
Zapraszamy do zapoznania się z ankietą przedadopcyjną: https://www1.napaluchu.waw.pl/wp-content/uploads/2020/02/ANKIETA_PRZEDADOPCYJNA_KOTY.pdf
Uwaga: Decydując się na adopcję kota lub rozważając ją, koniecznie weź ze sobą do schroniska transporter lub torbę transportową do przewozu kotów.