Fundacja Przyjaciele Palucha

Fundacja została powołana w celu

wspierania działalności Schroniska na Paluchu

pomocy zwierzętom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością

działanie na rzecz ochrony zwierząt i przestrzegania ich praw

Dlaczego fundacja i kim jesteśmy

Fundacja rozpoczęła działalność we wrześniu 2020 r.

Połączyły nas lata doświadczenia w działaniu na rzecz bezdomnych zwierząt w pracy i wolontariacie w Schronisku Na Paluchu.

Fundacja pomaga ciężko chorym podopiecznym schroniska: umieszcza je w domach tymczasowych, przeprowadza diagnostykę, leczenie i znajduje domy. Otacza opieką także inne bezdomne zwierzęta, które nie mogą być przyjęte na Paluch.

Pomagaj z nami

Nasza fundacja utrzymuje się wyłączenie z darowizn. Pomóż nam pomagać, wesprzyj nas: nr konta 16 1140 2004 0000 3502 8049 1238

 

Przekaż 1,5% podatku

PIT online: wybierz Fundacja Przyjaciele Palucha
PIT papierowy: wpisz nr KRS 0000861802

 

Potrzebujemy domów tymczasowych

Wszyscy nasi podopieczni przebywają w domach tymczasowych. Aby móc pomagać większej liczbie zwierząt stale poszukujemy nowych osób gotowych do takiej formy pomocy.

Ważne: dom tymczasowy sprawuje opiekę nad zwierzęciem na czas nieokreślony- do momentu znalezienia domu stałego. Czasami trwa to kilka tygodni, czasami wiele miesięcy.

Proszę pamiętać także, że zwierzęta którym pomagamy często nie miały łatwego startu w życiu lub są chore i wymagają specjalnej troski. Trzeba się także przygotować na częste wizyty u weterynarza.

Fundacja pokrywa wszystkie koszta (weterynaryjne i bytowe).

Jeśli chcesz zostać domem tymczasowym wypełnij ankietę i wyślij do nas na adres fundacja@przyjacielepalucha.pl

Jak adoptować

  • Zadzwoń do wolontariuszy wskazanych w ogłoszeniu i umów się na spacer
  • Wyślij ankietę przedadopcyjną:

          ankieta przedadopcyjna (pies)

          ankieta przedadopcyjna (kot) 

 

  • Wizyta przedadopcyjna
  • Podpisanie umowy
circle-cropped

Kontakt

Numer konta

16 1140 2004 0000 3502 8049 1238

Dane

Fundacja Przyjaciele Palucha

NIP: 5223190230

KRS: 0000861802

 

Podopieczni fundacji

0
psów i kotów

Wesprzyj nasze działania

Na życie bez bólu - dla Seta

Panienka chce żyć

Podopieczni fundacji

Już w nowym domu

Fundator

Henryk Strzelczyk

Zwierzęta zawsze były obecne w moim życiu, a od prawie 18 lat również w życiu zawodowym. Pracując w Schronisku „Na Paluchu” od 2003 roku dane mi było poznać prawie 70000 zwierząt, niechcianych, porzuconych, zszarganych przez los, a przecież one same niczym nie zawiniły. Każda adopcja, każde uratowane zwierzę, to ogromna satysfakcja, a każda strata to powód do rozważań, dlaczego nie zdążyliśmy pomóc, co jeszcze można było zrobić. To właśnie w Schronisku „Na Paluchu” dane mi było spotkać wiele wspaniałych osób, wolontariuszy ale i osób nie związanych trwale ze Schroniskiem, a wszyscy mieli jeden cel: pomagać zwierzętom, bezinteresownie. To praca ze zwierzętami nauczyła mnie pokory, a współpraca z wolontariuszami nauczyła mnie pomagać. By móc pomagać jeszcze bardziej, z większą siłą, w bardziej zorganizowany sposób, w dniu 21 maja 2020 roku, w przededniu Światowego Dnia Praw Zwierząt, podpisałem akt założycielski dla Fundacji Przyjaciele Palucha, by wspólnie z Przyjaciółmi Palucha pomagać zwierzętom

Zarząd

Maja Więcławska – członkini zarządu
Absolwentka studiów z behawiorystki zwierząt, od kilku lat związana wolontariacko i zawodowo ze Schroniskiem na Paluchu. Ambasadorka szczeniakowych adopcji. Prywatnie mama uratowanej klaczy i czterech psich adopciaków, z czego trzech z Palucha.

Magdalena Witkowska – prezeska zarządu

Od 2003 roku działa jako wolontariuszka w Schronisku na Paluchu. Od siedmiu lat pracuje też na stanowisku opiekuna zwierząt. W domu ma 3 adopciaki psy – Shadowa i Lilkę oraz kotkę Olcię.

Magda Migdał – członkini zarządu

Od 2010 roku wolontariuszka w Schroniska na Paluchu. W latach 2016-2021 pracowała jako Koordynator Wolontariatu i odpowiadała za działania promocyjne i edukacyjne.  Pełniła też funkcję Zastępcy Kierownika Biura Przyjęć i Adopcji Zwierząt. Prywatnie opiekuje się adopsinką Polą.

Zarząd pełni swoje funkcje nieodpłatnie.