Strona główna Zwierzęta do adopcji Najdłużej czekają na dom

Najdłużej czekają na dom, odmień ich los

Remuś to już starszy Pan. Do schroniska po raz pierwszy trafił w 2008 roku. Za kratami spędził prawie całe swoje życie... W trakcie tego okresu kilka razy był adoptowany. Powodem zwrotów Remka z adopcji był przede wszystkim lęk separacyjny. 
Remek najlepiej odnalazłby się w domu doświadczonym. W związku z lękiem separacyjnym najlepiej gdyby właściciele nie pozostawiali go samego na długie godziny. Dodatkowo Remek przejawia silny lęk przed mężczyznami. Nad lękiem Remka wobec mężczyzn stale pracujemy. Widzimy już efekty! Remek chętnie wychodzi na spacery z naszymi chłopakami-wolontariuszami. Widać, że czuje się już przy nich bezpiecznie i swobodnie.
Remek jest psem absolutnie wyjątkowym. Jest bardzo inteligenty. Na spacerach bardzo radosny i skłonny do zabawy. Pomimo wieku, szybko uczy się nowych sztuczek. Osobie, której zaufa, oddaje się w całości i ufa bezgranicznie. Jest bardzo grzeczny i oddany. Z pewnością będzie najwierniejszym kompanem i przyjacielem dla swojej przyszłej właścicielki.
Kontakt w sprawie adopcji : Ania - 605-123-423; Dominika - 609-464-592, więcej zdjęć i informacji 

Bodek trafił do schroniska pierwszy raz w 2009 roku

To pies żywiołowy, spontaniczny, wesoły i bardzo inteligentny. Nade wszystko przedkłada jednak wszelkie aktywności pozwalające na bliski kontakt z opiekunami, do których się głęboko przywiązuje. Bodek kocha miłością zaborczą – potrafi być zazdrosny gdy jego ukochana osoba okazuje komuś innemu uczucie lub choćby zainteresowanie. Z tego powodu nie nadaje się do domu z dziećmi. Potrzebuje doświadczonego, odpowiedzialnego i silnego psychicznie właściciela lub właścicielki, którzy w naturalny sposób nie dopuszczą by ich zdominował. W zamian ma bardzo wiele do zaoferowania: głęboką miłość i oddanie, o czym przekona się każdy, kto wpuści go do swego domu i serca.

Kontakt w sprawie adopcji: Viola 720 851 234, Agnieszka 609 999 606, Beata 504 097 613
więcej zdjęć i informacji


Sepia pierwszy raz do schroniska trafiła w 2008 roku

Sepia jest bardzo inteligentna i posłuszna i uwielbia bliski kontakt z człowiekiem. Na spacerze Sepia zachowuje się jak prawdziwa dama – kałuże omija, inne psy nie zaczepia i ignoruje.
Na smyczy nie ciągnie – woli spokojny spacer, z przerwami na pieszczoty. Każdą wolną chwilę Sepia spędza obok opiekuna – podchodzi i nieśmiało prosi o drapanie za uszkiem.
Ze względu na skłonność do tzw. obrony zasobów Sepię polecamy osobom doświadczonym i pewnym siebie, do domu lub mieszkania (na parterze lub z windą) w spokojnej okolicy.
Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka 609 999 606, Beata 504 097 613, Viola 720 851 234, więcej zdjęć i informacji


Puszek trafił do schroniska w 2010 roku
Puszek to sympatyczny piesek, o spokojnym charakterze. Grzecznie chodzi na smyczy, na spacerze pilnuje się, przychodzi natychmiast na wołanie. Lubi kontakt z człowiekiem i delikatne pieszczoty, ale nie jest absorbujący, nie narzuca się i od innych oczekuje tego samego. Wobec innych zwierząt jest całkiem bezkonfliktowy. Puszek, gdy czuje zagrożenie, gdy jest za dużo bodźców i ludzi, w stresie – może ugryźć. Jest pieskiem delikatnym i nieśmiałym, wymaga zrozumienia i cierpliwości, spokoju i czasu na adaptację. Na pewno Puszek odnajdzie się z innym (łagodnym) psem i/lub kotem.
Kontakt w sprawie adopcji: Sława 507 709 479, Agnieszka 609 999 606, więcej zdjęć i informacji

Frodo trafił do schroniska w 2010 roku

Frodo - pies , który dopiero po paru latach nam ujawnił, że najbardziej na świecie lubi zabawy z piłkami lub pluszakami.
Jest dość ułożony, zna i prawidłowo reaguje na podstawowe komendy.Pięknie aportuje piłki. Chętnie się uczy nowych rzeczy.
Nie raz wziął udział w Akcji Adoptuj Warszawiaka. Zawsze bardzo grzeczny, świetnie i bezkonfliktowo daje sobie radę wśród mnóstwa innych psów i chmary ludzi.
Frodo chętnie zamieszka z koleżanką suczką, również z psami potrafi się dogadać, tylko przed adopcją należy sprawdzić ich wzajemne relacje.
Kontakt w sprawie adopcji: Beata 501 388 121, Żaneta, 661 360 933, więcej zdjęć i informacji
 


Kredka trafiła do schroniska pierwszy raz w 2008 roku
Kredka w klatce wygląda smutno, ale na spacerze zmienia się nie do poznania: ożywiona, radosna, skacze i zaczepia do zabawy. Wulkan energii, demon szybkości – te określenia pasują do niej najbardziej. Jest przy tym posłuszna i wobec napotkanych psów niekonfliktowa. Sprawdziłaby się jako towarzyszka biegacza.
 
Dlaczego więc taka wspaniała sunia tyle czasu jest w schronisku? Cóż, Kredka nie jest pieskiem dla każdego. Jej niepewność siebie i silny instynkt pilnowania zasobów (w szczególności jedzenia, ale też wszystkiego co uzna za cenne), dla osób niedoświadczonych stanowią pewne wyzwanie. Próby adopcji, przez osoby zbyt mało doświadczone,  skończyły się fiaskiem i Kredka już dwukrotnie była zwracana do schroniska. Szukamy dla niej opiekuna doświadczonego, umiejącego czytać wysyłane przez psa sygnały, obdarzonego cierpliwością i pewnego siebie, nie bojącego się początkowych porażek. Z pewnością nie nadaje się ona do domu z dziećmi. Akceptuje za to koty. Może zamieszkać z innym psem (samcem) o ile byłby to osobnik niekonfliktowy.
 
kontakt w sprawie adopcji Natalka 530 599 603,  Agnieszka  609 999 606, Viola 720 851 234, więcej zdjęć i informacji


Fiona trafiła do schroniska pierwszy raz w 2009 roku
Fiona zosstała przyjęta do schroniska jako młody pies. Od tamtego czasu udało jej się dwa razy znaleźć dom. Niestety mimo pięknego wyglądu, radości na pyszczku i niesamowitej energii została zwrócona po niedługim czasie. Wymaga ona odpowiedzialnego właściciela, który nie będzie starał się stłumić jej siły i energii, a będzie potrafił ją rozładować podczas wspólnej zabawy i częstych spacerów. Nie wskazane jest towarzystwo młodszych dzieci, ponieważ suczka ma ograniczoną cierpliwość i nie można pozwolić, aby czuła się przytłoczona. Fiona uwielbia spędzać czas z ludźmi, którzy obowiązkowo powinni być uzbrojeni w piłeczki tenisowe. Bieganie i aportowanie sprawia jej ogromną radość i nawet potrafi upomnieć się o rzut, jeśli ktoś pozwoli jej za długo czekać. To nie jest jej jedyne hobby. Wiele frajdy sprawia jej także woda w basenie. Stara się ją za wszelką cenę złapać zębami, a jeśli to nie przynosi efektu w ruch wchodzą łapy. Woda zostaje pokonana, gdy cała wyląduje poza basenem. Fiona potrafi być często zadziorna i nie ze wszystkimi psami potrafi się dogadać jednak miała okazję już mieszkać w jednym boksie z samcem i wyszło im to na dobre. Wspólne gonitwy na wybiegu nie miały końca. Fiona niesamowicie cieszy się, gdy widzi swoich wolontariuszy zbliżających się do jej boksu. Wspólny czas daje nam sporą dozę pozytywnej energii, więc przyszłemu właścicielowi da wiele radości. Za miłość i ciepło odpłaci dobrą zabawą, wiernością i nigdy nie pozwoli się nudzić.
kontakt w sprawie adopcji Agata 606-294-250, Tim 797 417 690, Monika 505 168 481, więcej zdjęć i informacji

Agent trafił do schroniska 22 stycznia 2013 roku
Agent z początku był bardzo wycofany, potrafił ugryźć, każdy dotyk traktował jak atak na Niego. Na szczęście to wszystko się zmieniło. Na widok znajomych Wolontariuszy cieszy się jak dziecko, przytula, pozwala się głaskać, zapiąć na smycz. Niestety nadal boi się nowych sytuacji, osób, które zbyt gwałtownie chcą do Niego podejść…. Pomimo tego jest to dynamiczny psiak, który uwielbia bieganie, skakanie i zabawy z człowiekiem.  Z innymi psami i suczkami psiak również dogaduje się bardzo dobrze.
Jakiego domu szukamy dla Agenta?
Przede wszystkim domu, który będzie z Nim pracował, da Mu czas na aklimatyzację w nowym otoczeniu, nauczy od początku wszystkich zasad i pokaże, że człowiek może być dobry.
Więcej informacji i kontakt w sprawie adopcji: Kamila 604-975-018, Jarek 505-168-661, Paulina 517-135-572
 więcej zdjęć i informacji

Ramos trafił do schroniska 30 maja 2013 roku
Pies absolutnie jedyny w swoim rodzaju, który pomijany jest przez szczęście na swojej „schroniskowej” drodze. Owszem, Ramos jest nieufny do obcych ludzi, co czyni go nieco bardziej skomplikowanym psiakiem do adopcji. Jednak czy to znaczy, że już nigdy nie zazna miłości człowieka, o którą tak bardzo zabiega? Zasługuje na wszystko co najlepsze, ponieważ jak już pozna człowieka to kocha na zawsze i w sposób tak oddany, że trudno to opisać. Ramos jest psem posłusznym, jest w stanie zawsze i wszędzie pójść za swoim panem i szaleńczo bawić się do upadłego. Najlepszy kompan, najlepszy przyjaciel i najwierniejsza istota dla opiekuna. Chcemy dla niego domu równie wyjątkowego domu. Potencjalny adoptujący musi mieć świadomość i chęć pracy z psem, doświadczenie w opiece nad nieco bardziej wymagającymi zwierzakami oraz odpowiednie warunki. Jednak o jednym jesteśmy przekonani w zupełności – nowy pan Ramosa zyska niezwykle wiernego przyjaciela.
Kontakt w sprawie adopcji: wolontariuszki Paula 693 879 280 i Krysia 664 248 224, więcej zdjęć i informacjiKasztanek pierwszy raz trafił do schroniska w 2013 roku
Kasztanek mieszka w schronisku łącznie od 7 lat, z dwuletnią przerwą na adopcję, w czasie której mieszkał w mieszkaniu. Wiemy, że umie się zachować, tzn. nie brudzi w domu, radzi sobie w mieście. Powodem oddania psa był lęk separacyjny (szczekanie i niszczenie pod nieobecność właścicieli), nie jesteśmy jednak w stanie tego zweryfikować, ponieważ w boksie w schronisku niczego nie niszczy ani nie hałasuje.
Kasztanek jest psem grzecznym, posłusznym i wesołym. Lubi zabawy piłeczką i bardzo docenia kontakt z ludźmi. Nie przepada za innymi psami, dlatego powinien być jedynakiem, a na spacerach chodzić na smyczy. Jeśli inne psy go nie zaczepiają, mija je bez emocji.
Co do ludzi - Kasztanek nie przejawia żadnych złych zachowań, gdyby jednak miał zamieszkać z małymi dziećmi (tak jak to się ma z innymi psami) - zalecamy zachowanie ostrożności i kontakt pod nadzorem dorosłych. Kasztanek nie wymaga już długich spacerów, ponieważ ma niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, które należy monitorować oraz zapewnić suplementy diety, karmę dostosowaną do stanu zdrowia oraz okresowo, w przypadku dolegliwości bólowych - niesterydowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Dla Kasztanka szukamy domu, w którym będzie jedynym zwierzęciem. Widzimy go np. jako towarzysza osoby przeżywającej drugą młodość na emeryturze, osoby, która pracuje zdalnie z domu lub może zabierać psa do biura.
Kontakt w sprawie adopcji:  Magda 606 627 906, Ania 508 572 122, Rafał 502 464 757, więcej zdjęć i informacji 

 

Demon trafił do schroniska 22 sierpnia 2012 roku
Demon jest świadomy swojej siły i jeżeli stwierdzi, że towarzystwo w którym się znalazł zagraża jemu lub jego przewodnikowi, zaatakuje. Wie jak to zrobić i ma już na swoim koncie kilka incydentów otwartej agresji w stosunku do nieznanego mu człowieka.
Do ludzi którym ufa jest psem bardzo radosnym i spokojnym. Pozwala na wykonywanie przy nim podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, reaguje na komendy. Nie zmienia to jednak faktu, że na zaufanie Demona pracuje się bardzo długo, a co za tym idzie, ewentualny proces adopcyjny będzie długi.
Obowiązkowe atrybuty/umiejętności przyszłego opiekuna to: kaganiec, mocna obroża/szelki, bardzo wytrzymała smycz (najlepiej z podwójnym zabezpieczeniem w postaci 2 karabińczyków), oczy dookoła głowy, ograniczone zaufanie do wszystkich żywych organizmów mogących nagle zbliżyć się do Demona.
Adopcja możliwa jest na szczególnych warunkach a pozytywna decyzja uzależniona od postępów w pracy z psem. Prosimy wyłącznie o poważne telefony.
Kontakt w sprawie adopcji Demona: wolontariusz Kuba – 514 424 767, więcej zdjęć i informacji logo_syrenka Materiały do pobrania |Linki zewnętrzne | Przetargi | BIP   logo_bip| Polityka prywatności
W tym roku zaadoptowano ze schroniska 2918 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 556 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 17.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.