4 marca 2016
Drodzy wolontariusze w biurze adopcji czekają dla was nowe umowy. Prosimy o podpisanie.

22 lutego 2016

W każdy wtorek i czwartek w godz. 10-16 w schronisku jest fryzjer.
Psy do czesania i strzyżenia proszę zgłaszać w segregatorze, który znajduje się w biurze adopcji.


24 stycznia 2016
W celu wzmocnienia działających grup wolontariuszy na poszczególnych rejonach, Schronisko na Paluchu ogłasza nabór do wolontariatu - szczegółowe informacje.

31 grudnia 2015

Informujemy, że zostało podpisane zarządzenie w sprawie powołania Rady Społecznej przy Schronisku - pełna treść dostępna tutaj.


19 sierpnia 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyrektora Schroniska z wolontariuszami, które odbędzie się w dniu 22 sierpnia br., o godz. 1700.


UWAGA - zmiany w godzinach spacerowych!

11 sierpnia 2015
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami, tymczasowo wprowadzone zostają zmiany w godzinach spacerowych.

Od 12/08/2015 spacery mogą się odbywać tylko w godzinach 8:00 – 12:00. Przy czym z wybiegów będzie można korzystać dopiero w godzinach 9:00 – 12:00
Oznacza to, że w godzinach 8:00 – 9:00, czyli tuż po posiłku, ze względu na zagrożenie skrętem żołądka, psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy poza teren schroniska.

O kolejnych zmianach w godzinach spacerowych będziemy Państwa informowali na bieżąco.

 

Uwaga - spacery z psami zawieszone do odwołania!!!

7 sierpnia 2015
 Ze względu na panujące upały od dnia 07 08 2015 do odwołania spacery z psami są zawieszone.
Jednocześnie prosimy o pomoc Opiekunom w utrzymaniu dobrostanu zwierząt (dolewanie wody etc.).


1 lipca 2015

Ze względu na zapowiadane na weekend znaczne podwyższenie temperatury powietrza zmieniona zostaje organizacja pracy w dniach 4-5 lipca, w tym również godzina rozpoczęcia spotkania.

Zalecana organizacja pracy w dniach 4-5 lipca:
10.00 - rozpoczęcie pracy dla wszystkich wolontariuszy
12.00-14.00, podczas największego nasłonecznienia  - przerwa na odpoczynek, pielęgnację, socjalizację bez intensywnego wysiłku
17.00 - wykład Pani Joli Łapińskiej (4 lipca)
18.00 - spotkanie z Dyrektorem Schroniska (4 lipca)

Bez zmian pozostają ustalenia do
tyczące dnia wybiegowego grupy MAKAK.

25 czerwca 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w dniu 4 lipca br., o godz. 1100. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładzie Pani Joli Łapińskiej "Praca behawiorysty w schronisku", który rozpocznie się po zakończeniu spacerów, o godz. 17.00

27 kwietnia 2015

Mamy za sobą pierwszy upalny weekend, a będzie coraz cieplej, w związku z czym zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku przy spacerowaniu z psami schroniskowymi w taką pogodę, a także (szczególnie)  zwracanie uwagi osobom, które wyprowadzają psy za zezwoleniem.
Szczególnie psy stare, z problemami reumatologicznymi, w złej kondycji fizycznej, otyłe należy wyprowadzać w upalne dni na krótkie i niezbyt intensywne spacery. Niedopuszczalne jest bieganie z nimi – nawet jeśli podekscytowane spacerem  chętnie to robią. To może skończyć się tragicznie – atakiem serca i zejściem psa – takie przypadki zdarzały się w zeszłym roku. Postarajmy się im zapobiec w bieżącym.
W przypadku dużego upału najlepiej jest po prostu posiedzieć ze starszym lub słabszym psem w cieniu, wyczesać go i przyzwyczajać do dotyku.
Niektóre psy przy takiej pogodzie w ogóle nie powinny wychodzić – zagrożeniem dla nich może być nawet przejście przez schronisko – można się nimi zająć w boksie. Oczywiście w żadnej mierze nie zastąpi to spaceru, ale będzie bezpieczniejsze dla psa.
Dbajmy o to by zwierzęta w schronisku były bezpieczne na tyle na ile możemy im to zapewnić.

23 kwietnia 2015

Uprzejmie informujemy, że dyspozycją koordynatora wolontariatu w Schronisku w dniach 25-26 kwietnia oraz 1-3 maja w godzinach 12-13 w punkcie wydawania zezwoleń na spacery wszyscy wolontariusze będą mogli pobierać saszetki z karmą dla psów celem dokarmiania na spacerach. Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z uznaniem i czynnym zainteresowaniem.

Zapraszamy także serdecznie do udziału w dalszej części prac rozbiórkowych w rejonie 13. Na zainteresowanych pomocą wolontariuszy czekamy w najbliższą sobotę, 25 kwietnia, od godz. 830

15 kwietnia 2015

W nawiązaniu do tematu poruszanego na zebraniu 11.04.15 zapraszamy męską część wolontariatu do udziału w pracach polegających na rozbiórce zniszczonych boksów w rejonie 13 w dniu 18.04.15. Prace rozpoczynamy o godzinie 8.30, Schronisko zapewnia rękawice ochronne i posiadany sprzęt. Prosimy o zaopatrzenie się w strój roboczy, a jeżeli ktoś jest w posiadaniu narzędzi typu wkrętarka bądź szlifierka do rozcinania i byłby skłonny ich użyczyć, będziemy bardzo wdzięczni. Harmonogram prac zakłada zdjęcie blachy, rozcięcie i demontaż stalowej konstrukcji boksów oraz przemieszczenie domków z rejonu robót do nowej lokalizacji.

14 kwietnia 2015

W związku z faktem, że koordynator wolontariatu sprawujący swoje obowiązki do 21 marca br. nie spełniał oczekiwań wolontariuszy o czym wielokrotnie informowała Strona Społeczna Rady Społecznej przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, natomiast nowy koordynator wolontariatu zatrudniony od dnia 21 marca br. nie został zaakceptowany przez szerokie grono wolontariuszy, uprzejmie informujemy, że od dnia 14 kwietnia 2015 roku funkcję koordynatora wolontariatu w Schronisku przejmuje bezpośrednio Dyrektor Schroniska.
Wszelkie informacje z tym związane i zapytania, należy tak jak dotychczas przekazywać na adres: p
romocja2@paluch.org.pl kierując równocześnie przekazywaną treść do wiadomości Dyrektora Schroniska  na adres: dyrektor@paluch.org.pl.
W związku z powyższym, informacje i komunikaty dla wolontariuszy będą zamieszczane na stronie internetowej Schroniska w zakładce „wolontariat” lub będą przekazywane imiennie zainteresowanym osobom za pośrednictwem wskazanego przez Nich adresu poczty elektronicznej.
p.o. Dyrektora Schroniska
(-) Henryk Strzelczyk

7 kwietnia 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w dniu 11 kwietnia br., o godz. 1700 


21 marca 2015

uprzejmie informujemy, że z dniem 21 marca br. funkcję koordynatora wolontariatu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie objęła Pani Monika Bukowska, e-mail: wolontariat@paluch.org.pl

11
marca 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w dniu 15 marca br., ok. godz. 1645.
Spotkanie poprzedzone będzie szkoleniem "Zapobieganie przemocy wobec zwierząt" - początek o 16
00.


4 marca 2015

Uprzejmie informujemy, że zaplanowane spotkanie wolontariuszy z lekarzami weterynarii odbędzie się w dniu 14 marca br., o godz. 1700.


26 lutego 2015

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym wprowadzona została uproszczona procedura wyprowadzania na spacery pensjonariuszy szpitala ogólnego.
W tym celu na ścianie szpitala zamontowana została tablica, na której zawieszono mini-wizytówki psów oczekujących na spacer. Zainteresowani wolontariusze mogą zgłaszać się po pieska do opiekuna zwierząt obsługującego szpital, który będzie przyprowadzał zwierzęta i po spacerze odprowadzał do boksu.
Z chwilą wydania pieska na spacer wizytówka jest zdejmowana z tablicy, a w następnym dniu, wszystkie prezentowane są ponownie.


24 lutego 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych wolontariuszy na kolejne spotkanie, tradycyjnie połączone z ciekawym szkoleniem.
Tym razem tematem będzie "Budowanie relacji z psem".
Czekamy w sobotę, 28 lutego 2015 r., o 16.00.
Uwaga! Tym razem rozpoczynamy od szkolenia, spotkanie odbędzie się po jego zakończeniu.


9 stycznia 2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych wolontariuszy na pierwsze w tym roku spotkanie, tradycyjnie już połączone z ciekawym szkoleniem.
Tym razem tematem będzie "Rozpoznawanie wczesnych symptomów choroby u psów".
Czekamy w sobotę, 31 stycznia 2015 r.
, o 16.30.

8 grudnia 2014

Serdecznie dziękujemy za coraz liczniejszy udział w organizowanych ostatnio spotkaniach. Bardzo nas cieszy tak pozytywny odzew i zainteresowanie jeszcze bardziej czynnym udziałem w codziennym życiu i planach Schroniska. Gorąco dziękujemy też za pozytywną, przyjazną atmosferę, dzięki której na pewno łatwiej nam wspólnie przekuwać słowa w czyny. Zapraszamy 20 grudnia, w tym samym miejscu i czasie - komunikat na stronie głównej :)

11 sierpnia 2014

Uprzejmie informujemy, że w dniu 06/09/2014 odbędzie się szkolenie przeznaczone dla wolontariuszy w zakresie:
"Komunikacja psów, sygnały uspokajające, ostrzegające, grożące - jak na nie reagować"

Wolontariuszy, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenia w Biurze Promocji.


8 sierpnia 2014
Uprzejmie informujemy, że środkowy wybieg spacerowy powinien być w pierwszej kolejności dostępny dla behawiorysty i pracy z pilnymi przypadkami. Każdy korzystający z wybiegu wolontariusz lub pracownik zobowiązany jest bez zbędnej zwłoki udostępnić wybieg w razie pojawienia się takiej prośby. Powyższe dotyczy jedynie wybiegu środkowego i obowiązuje w dniach dyżuru behawiorysty.

15 kwietnia 2014

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 kwietnia br. o godz. 1500 w Schronisku odbędzie się szkolenie przeznaczone dla wolontariuszy w zakresie: 

1.     Nauka rozpoznawania postawy grożącej psa i jego mowy ciała świadczącej o możliwości ataku i pogryzienia (najważniejsza postawa psa w kwestii bezpieczeństwa w relacji pies – człowiek)

2.     Praca z psem wycofanym, bojaźliwym – objawy stresu u psa, jego mowa ciała (socjalizacja mająca na celu zdobycie zaufania psa i uniknięcie agresji ze strachu np. podczas próby wyprowadzenia psa na spacer)


29 marca 2014
Bardzo wiele osób w dalszym ciągu nie podpisało nowej umowy. Prosimy o dopełnienie formalności, a w razie rezygnacji z wolontariatu o przekazanie takiej informacji do Schroniska.

12/03/2014

Przedłużenie Umowy Wolontariackiej

Wolontariuszy, którym Umowa wygasła z końcem lutego 2014, a są zainteresowani jej kontynuacją, prosimy o zgłaszanie się do Sekretariatu w terminie od 12/03/2014 do 23/03/2014 w godzinach 15:00 - 16:00.

03 marca 2014

Przedłużenie Umowy Wolontariackiej

 

Wolontariuszy zainteresowanych przedłużeniem Umowy uprzejmie informujemy, że nowe Umowy przygotowane będą 11 marca 2014. Po tym terminie prosimy o zgłaszanie się do Biura Promocji.

23 stycznia 2014

W związku z panującymi bardzo niskimi temperaturami prosimy o skoncentrowanie Państwa działań dniach 24-25 stycznia br. na poniższych zadaniach:

  • Uzupełnianie słomy w boksach we współpracy z opiekunami poszczególnych rejonów
  • Montaż kotar na domkach
  • Zakładanie ubranek psom o krótkiej sierści
  • Uzupełnianie wody w miskach, dolewanie oleju chroniącego wodę przed zamarzaniem
 logo_syrenka Materiały do pobrania |Linki zewnętrzne | Przetargi | BIP   logo_bip| Polityka prywatności
W tym roku zaadoptowano ze schroniska 2998 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 549 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 17.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.