Strona główna O adopcji Wszystkie zwierzęta do adopcji
Fazi
Gatunek: Pies
Rasa: Mieszaniec Płeć: Samiec Wiek: 4 lata Waga: 8 kg Data przyjęcia: 07.01.2018 Nr ewidencyjny: 0081/18
zasady adopcji »
Fazi to około 5-letni pies, który najlepsze lata swojego życia spędza w Schronisku. Dwa lata temu jego rodzina oddała go, bo pojawił się problem panowania nad emocjami – zdarzyły się ugryzienia. Nie podjęto żadnej pracy, nikt nie skonsultował problemu z behawiorystą, Fazi został oddany jak rzecz, która nie jest już wartościowa, jest bezużyteczna. Z dnia na dzień
Fazi stracił dom - stracił swoje legowisko, swoje zabawki, swoich ludzi.. Niechciany i niekochany trafił do Schroniska, gdzie wolontariusze próbowali tłumaczyć mu, co się stało i dlaczego nikt go nie chce...

Fazi nie mógł odnaleźć się w nowej rzeczywistości, pokazywał rogi, bardzo chciał wrócić do swojego domu. Po tym jak jego rodzina zostawiła go samego w boksie, stracił zaufanie do ludzi. Potrzebował czasu, żeby się do kogoś przekonać, żeby zaufać po raz kolejny.

Jaki jest Fazi dzisiaj? To pełen optymizmu pies, który aż lgnie do człowieka i domaga się pieszczot na każdym kroku! Od dwóch lat wolontariusze pracują nad jego zachowaniem, pomagają mu się wyciszyć, dbają o jego komfort i pokazują mu, że człowiek naprawdę potrafi być dobry! Fazi od jakiegoś czasu jest stałym bywalcem wszystkich eventów organizowanych przez Schronisko – Adoptuj Warszawiaka, czy Marsz Kundelka. Jesteście ciekawi, jak radzi sobie w mieście? IDEALNIE! Przepięknie podróżuje komunikacją miejską i samochodem, bardzo dobrze chodzi na smyczy, jest kulturalny, nie zaczepia innych psów, chyba że do zabawy  :-). Bardzo grzecznie wita się z innymi ludźmi, pozwala na głaskanie, dobrze czuje się w miejscach, w których jest sporo osób. Fazi bardzo otworzył się na nowe znajomości! Już nie jest taki skryty, nie stresuje się, gdy ktoś wyciąga do niego rękę, nie pokazuje zębów, gdy ktoś podejdzie za blisko. Wręcz przeciwnie! Przekonał się, że jesteśmy tu, by mu pomóc, by dać mu miłość, którą stracił dwa lata temu. Fazi pokochał bycie wśród ludzi, uwielbia siedzieć na kolanach i rozdawać buziaki.
 
Pomimo jego ogromnej przemiany nadal uważamy, że nie jest to pies dla każdego. Fazi potrzebuje rodziny, która nie zapomni o jego wadach i będzie kontynuować pracę z psem. Rodziny, która da mu przestrzeń, a jednocześnie wyznaczy jasne zasady, według których Fazi będzie mógł postępować. Co za tym idzie, absolutnie odradzamy go rodzinom z małymi dziećmi. Fazi bardzo skupia się na swoim przewodniku, potrzebuje, aby był blisko i wyznaczał mu cele i prowadził zdecydowanym krokiem przez życie. Uważamy, że będzie on świetnym kompanem podróży oraz długich pieszych wycieczek. Fazi potrafi kilka komend, t.j. siad, łapa, połóż się, czy zostaw, a ostatnio jego wolontariuszka skupia się mocno na nauce przywołania. Idzie mu świetnie!
 
Fazi akceptuje wszystkie suczki i większość psów. Uważamy, że byłby dobrym kompanem dla drugiego psa – oczywiście po wcześniejszym poznaniu rezydenta. Niestety problem mógłby się pojawić przy mocno dominującym psie – Fazi ma również silny charakter. Ostatnio nawiązuje sporo przyjaźni, więc jest ogromna szansa, że dogada się właśnie z Twoim psem! :-)

To naprawdę cudowny pies, który zasługuje na wszystko co najlepsze! Nie czekaj, zadzwoń, może to właśnie na Ciebie czeka?
 
Zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć Faziego w albumie pod adresem:
 
Zapraszamy też na nasz profil facebookowy:
 
 
Znajdziecie tu zdjęcia i filmy naszych podopiecznych, ciekawostki, aktualności, pozdrowienia z nowych domów i wiele innych :)
 
Jeśli chciałbyś mieć energicznego, wesołego i wiernego przyjaciela z charakterkiem, zadzwoń do wolontariuszy Faziego: Beaty 606-331-925, Rafała 534-494-919 albo Doroty 501-240-883.
 
Piesek jest pod opieką wolontariuszy z grupy G4
Więcej zdjęć logo_syrenka Materiały do pobrania |Linki zewnętrzne | Przetargi | BIP   logo_bip| Polityka prywatności
W tym roku zaadoptowano ze schroniska 54 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 531 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 17.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.