Strona główna O adopcji Wszystkie zwierzęta do adopcji
Fiona
Gatunek: Pies
Rasa: Mieszaniec Płeć: Samica Wiek: 9 lat Waga: 23 kg Data przyjęcia: 03.08.2014 Nr ewidencyjny: 1441/14
zasady adopcji »
Fiona to średniej wielkości suczka. Została przyjęta do schroniska jako młody pies. Od tamtego czasu udało jej się dwa razy znaleźć dom. Niestety mimo pięknego wyglądu, radości na pyszczku i niesamowitej energii została zwrócona po niedługim czasie. Wymaga ona odpowiedzialnego właściciela, który nie będzie starał się stłumić jej siły i energii, a będzie potrafił ją rozładować podczas wspólnej zabawy i częstych spacerów. Nie wskazane jest towarzystwo młodszych dzieci, ponieważ suczka ma ograniczoną cierpliwość i nie można pozwolić, aby czuła się przytłoczona. Fiona uwielbia spędzać czas z ludźmi, którzy obowiązkowo powinni być uzbrojeni w piłeczki tenisowe. Bieganie i aportowanie sprawia jej ogromną radość i nawet potrafi upomnieć się o rzut, jeśli ktoś pozwoli jej za długo czekać. To nie jest jej jedyne hobby. Wiele frajdy sprawia jej także woda w basenie. Stara się ją za wszelką cenę złapać zębami, a jeśli to nie przynosi efektu w ruch wchodzą łapy. Woda zostaje pokonana, gdy cała wyląduje poza basenem. Fiona potrafi być często zadziorna i nie ze wszystkimi psami potrafi się dogadać jednak miała okazję już mieszkać w jednym boksie z samcem i wyszło im to na dobre. Wspólne gonitwy na wybiegu nie miały końca. Niestety z powodu choroby jej kompan niedawno odszedł. Obecnie suczka mieszka sama i z niecierpliwością wypatruje domu, ale takiego na stałe. Niesamowicie cieszy się, gdy widzi swoich wolontariuszy zbliżających się do jej boksu. Wspólny czas daje nam sporą dozę pozytywnej energii, więc przyszłemu właścicielowi da wiele radości. Za miłość i ciepło odpłaci dobrą zabawą, wiernością i nigdy nie pozwoli się nudzić.

Kiedy padł pomysł, że na plażing jedzie Hyzio, jak mogłem nie wziąć Fifi? Fiona uwielbia wodę! Pokazała to nad Wisłą kiedy prosiła o wrzucanie piłki do wody. Była bardzo grzeczna gdy pani fotograf prosił o portrety tak, że pękałem z dumy! Sama akcja Adoptuj Warszawiaka pokazała, że Fiona wykorzystała ten dzień na maksa. A była na takiej imprezie pierwszy raz! Gdy jechaliśmy autem na plażing Fiona okazała się idealnym podróżnikiem, siedziała grzecznie i obserwowała drogę. Nad Wisłą już sunia pokazała swój prawdziwy charakter.
Świetnie ze mną pracowała, słuchała i bawiła się w wodzie. Bo woda to jej żywioł! Pływała najlepiej ze wszystkich psów. Szkoda tylko, że miałem linkę 10m, bo gdy wchodziłem do wody Fiona chciała płynąć dalej. Poza tym, Fiona podchodziła trochę z dystansem do ludzi, ale dała się przekonać, że nie każdy jest zły. Potrafiła pokazać innym psom, że nie chce się z nimi bawić, ale było to ostrzeżenie, a nie agresja. Ciężko jest poznać psa tylko na cotygodniowym spacerze w schronisku, ale wyjazd na plaże pokazał, że Fiona wykorzystała ten czas bardzo dobrze, świetnie się bawiła, otoczenie jej nie dekoncentrowało i nie bała się nowej sytuacji. Fiona ma 8 lat, a od 4 jest w schronisku. Trzeba dać jej szansę robić to co lubi! Widać, że potrzebuje innego życia, niż to zamknięte w ciasnym boksie.
Dlatego potrzebuje osoby, która będzie z nią pracować, bawić się, wspólnie spędzać czas! W jej przypadku najlepszy dom to ten – aktywny bez małych dzieci.

Kontakt do wolontariuszy:
Agata 606-294-250, Tim 797 417 690, Monika 505 168 481


 


 


Więcej zdjęć logo_syrenka Materiały do pobrania |Linki zewnętrzne | Przetargi | BIP   logo_bip| Polityka prywatności
W tym roku zaadoptowano ze schroniska 2214 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 670 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 16.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.