Strona główna O adopcji Najdłużej czekają na dom

 

Najdłużej czekają na dom, odmień ich los

Todi trafił do schroniska w 2008 roku

Todi to bardzo energiczny i radosny pies. Todi kocha każdego człowieka, lgnie do wszystkich, uwielbia się bawić, ale potrafi też zwolnić na chwilę aby przyjąć pieszczoty wszelkiej maści i ilości. Na spacerach Todi biegnie przed siebie, czasem przystanie by okazać zainteresowanie ludziom, z którymi wędruje, nie wyrywa się do innych psów. Jego pyszczek jest wiecznie uśmiechnięty. Entuzjazm, który okazuje nam przy każdym podejściu do boksu zarazem cieszy jak i łamie nasze serca, gdyż wiemy, że po spacerze musimy go tam zostawić.
Kontakt w sprawie adopcji: Kasia 503 174 757, Weronika 667 036 547
więcej zdjęć i informacj

Bodek trafił do schroniska pierwszy raz w 2009 roku

To pies żywiołowy, spontaniczny, wesoły i bardzo inteligentny. Nade wszystko przedkłada jednak wszelkie aktywności pozwalające na bliski kontakt z opiekunami, do których się głęboko przywiązuje. Bodek kocha miłością zaborczą – potrafi być zazdrosny gdy jego ukochana osoba okazuje komuś innemu uczucie lub choćby zainteresowanie. Z tego powodu nie nadaje się do domu z dziećmi. Potrzebuje doświadczonego, odpowiedzialnego i silnego psychicznie właściciela lub właścicielki, którzy w naturalny sposób nie dopuszczą by ich zdominował. W zamian ma bardzo wiele do zaoferowania: głęboką miłość i oddanie, o czym przekona się każdy, kto wpuści go do swego domu i serca. 

Kontakt w sprawie adopcji: Viola 720 851 234, Agnieszka 609 999 606, Beata 504 097 613
więcej zdjęć i informacjiSepia pierwszy raz do schroniska trafiła w 2008 roku

Sepia ujmuje zarówno urodą jak zachowaniem: bardzo inteligentna, pełnym oddania wzrokiem wpatrzona w człowieka, tylko czeka na kolejne polecenia.
Umie siadać, dawać łapę, grzecznie chodzi na smyczy. Jest bardzo posłuszna i uwielbia bliski kontakt z człowiekiem. Na spacerze Sepia zachowuje się jak prawdziwa dama – kałuże omija, inne psy nie zaczepia i ignoruje.
 
Mimo tylu walorów nie miała dotąd szczęścia. Sepia ma za sobą już niejedną nieudaną adopcje, przez ludzi o z pewnością dobrych chęciach, jednakże zbyt mało zdeterminowanych i doświadczonych by poradzić sobie z pojawiającymi się trudnościami. Jednak ze względu na gorszy stan zdrowia, jest dużo spokojniejsza. Na smyczy nie ciągnie – woli spokojny spacer, z przerwami na pieszczoty. Każdą wolną chwilę Sepia spędza obok opiekuna – podchodzi i nieśmiało prosi o drapanie za uszkiem.
 
Ze względu na skłonność do tzw. obrony zasobów Sepię polecamy osobom doświadczonym i pewnym siebie, do domu lub mieszkania (na parterze lub z windą) w spokojnej okolicy.
Osobom które chciałyby dać dom dwóm psom polecamy Sepię do wspólnej adopcji razem z Bodkiem 2267/11, wówczas jednak rekomendujemy dom z ogrodem.
Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka 609 999 606, Beata 504 097 613, Viola 720 851 234
więcej zdjęć i informacjiPuszek trafił do schroniska w 2010 roku
Puszek to sympatyczny piesek, o spokojnym charakterze. Grzecznie chodzi na smyczy, na spacerze pilnuje się, przychodzi natychmiast na wołanie. Lubi kontakt z człowiekiem i delikatne pieszczoty, ale nie jest absorbujący, nie narzuca się i od innych oczekuje tego samego. Wobec innych zwierząt jest całkiem bezkonfliktowy. Puszek, gdy czuje zagrożenie, gdy jest za dużo bodźców i ludzi, w stresie – może ugryźć. Jest pieskiem delikatnym i nieśmiałym, wymaga zrozumienia i cierpliwości, spokoju i czasu na adaptację. Na pewno Puszek odnajdzie się z innym (łagodnym) psem i/lub kotem.
Kontakt w sprawie adopcji: Sława 507 709 479, Agnieszka 609 999 606
więcej zdjęć i informacji

 

Frodo trafił do schroniska w 2010 roku

Frodo - pies , który dopiero po paru latach nam ujawnił, że najbardziej na świecie lubi zabawy z piłkami lub pluszakami.
Jest dość ułożony, zna i prawidłowo reaguje na podstawowe komendy.Pięknie aportuje piłki. Chętnie się uczy nowych rzeczy. 
Nie raz wziął udział w Akcji Adoptuj Warszawiaka. Zawsze bardzo grzeczny, świetnie i bezkonfliktowo daje sobie radę wśród mnóstwa innych psów i chmary ludzi.
Frodo chętnie zamieszka z koleżanką suczką, również z psami potrafi się dogadać, tylko przed adopcją należy sprawdzić ich wzajemne relacje. 
Kontakt w sprawie adopcji: Beata 501 388 121, Żaneta, 661 360 933,
więcej zdjęć i informacji


Leon trafił do schroniska w 2010 roku
Leon to bardzo pozytywny pies. Cieszy się ze spaceru całym sobą, ma duży apetyt na życie i poznawanie nowych miejsc. Uwielbia biegać po wybiegu i być blisko człowieka. Brał udział w Akcji Promocyjnej na mieście, gdzie spisał się fantastycznie. Nie przeszkadzała mu masa osób czy inne psy. Spokojnie zachowywał się w podróży autobusem. Schładzał się w wodzie, poznawał nowy teren- był po prostu szczęśliwy!
Marzymy o tym aby naszego Leona wreszcie ktoś zauważył i pokochał.
Kontakt w sprawie adopcji: Iwona 606 696 001, Dorota 509 664 983, Żaneta 661 360 933
więcej zdjęć i informacji 


 
Zibi trafił do schroniska 8 grudnia 2010 roku
Zibi nigdy nie był wylewny do ludzi, unika kontaktu z obcymi osobami, raczej woli z bezpiecznej odległości obserwować nadchodzących ludzi. Bardzo chętnie wychodzi na spacery, na których zachowuje się idealnie. Jest jednym z psów, przy których można po prostu odpocząć, nie spieszyć się. Nie jest energiczny, chętnie dopasuje się do tempa osoby prowadzącej. W schroniskowej klatce mieszka sam ale na spacerze, wobec innych psów zachowuje się poprawnie. Zna również podstawowe komendy. Zibiego polecamy osobom doświadczonym, którzy rozumieją, że pies musi mieć swoją przestrzeń, zapewniony spokój, ponadto otoczy go opieką, miłością i da czas aby Zibi w pełni mógł zaufać właścicielowi. Zachęcamy do poznania Zibiego na kilku spacerach zapoznawczych. 
Kontakt: Piotr: 501 137 920, Tomek: 609 237 102, Iwona 606 696 001
więcej zdjęć i informacji

 Czarny trafił do schroniska 19 marca 2008 roku
Czarny wycierpiał w życiu dużo złego od ludzi, co sprawiło że całkiem stracił do ludzi zaufanie. Na skutek braku akceptacji dotyku i smyczy przez 6 lat nie wychodził z boksu. W efekcie ogromnej pracy włożonej w pozyskanie jego zaufania Czarny otworzył się na kontakt z paroma osobami. Zaakceptował smycz i dotyk w ograniczonym zakresie. Gdy Czarny komuś zaufa jest psem bardzo posłusznym. Jest przyjazny do psów. Czarny jest psem lękliwym, który dobrze czuje się tylko w stabilnym środowisku, gdy wszystko jest przewidywalne i pies wie czego może się spodziewać. Pies jest pod opieką behawiorysty. Więcej informacji o Czarnym: Jola 601817877, Paula 693879280 więcej zdjęć i informacji 


Hyzio trafił do schroniska 21 czerwca 2011 roku

Hyzio trafił do schroniska jako roczny psiak. Nie znamy jego przeszłości, możemy jednak przypuszczać, ze Hyzio został skrzywdzony przez człowieka. Przez długi czas bał się mężczyzn, był bardzo wycofany i nieufny. Teraz podchodzi z zainteresowaniem i chęcią zapoznania się – do obcych ludzi. W sytuacjach kryzysowych (przerażenie na nowe niezidentyfikowane sytuacje, dźwięki itp.) jest przy wolontariuszu i obserwuje sytuacje. Jest to pies, który bardzo szybko sie uczy. Z obserwacji wiemy, ze nowe sytuacje, które go stresują, czy tez przerażają u boku wolontariusza już są dla Hyzia bezpieczniejsze. Nasz podopieczny musi czuć zaufanie do człowieka, wtedy szybko pokonuje swoje słabości. Jesteśmy pewni, ze u boku swojego opiekuna, psiak codzienną pracą nabierze pewności siebie. Hyzio potrzebuje odpowiedzialnego domu, z osoba która doskonale zrozumie jego obawy i cierpliwie je przepracuje.
Kontakt w sprawie adopcji: Agata 606-294-250, Tim 797 417 690, Weronika 667-036-547
więcej zdjęć i informacjiKredka trafiła do schroniska pierwszy raz w 2008 roku
Kredka w klatce wygląda smutno, ale na spacerze zmienia się nie do poznania: ożywiona, radosna, skacze i zaczepia do zabawy. Wulkan energii, demon szybkości – te określenia pasują do niej najbardziej. Jest przy tym posłuszna i wobec napotkanych psów niekonfliktowa. Sprawdziłaby się jako towarzyszka biegacza.
 
Dlaczego więc taka wspaniała sunia tyle czasu jest w schronisku? Cóż, Kredka nie jest pieskiem dla każdego. Jej niepewność siebie i silny instynkt pilnowania zasobów (w szczególności jedzenia, ale też wszystkiego co uzna za cenne), dla osób niedoświadczonych stanowią pewne wyzwanie. Próby adopcji, przez osoby zbyt mało doświadczone,  skończyły się fiaskiem i Kredka już dwukrotnie była zwracana do schroniska. Szukamy dla niej opiekuna doświadczonego, umiejącego czytać wysyłane przez psa sygnały, obdarzonego cierpliwością i pewnego siebie, nie bojącego się początkowych porażek. Z pewnością nie nadaje się ona do domu z dziećmi. Akceptuje za to koty. Może zamieszkać z innym psem (samcem) o ile byłby to osobnik niekonfliktowy.
 
Więcej informacji: Natalka 530 599 603,  Agnieszka  609 999 606, Viola 720 851 234


Samira trafiła do schroniska w 2012 roku
Samira to bardzo przyjacielska sunia. Jest spokojna, rzadko kiedy zaszczeka na mijanego psa. Pięknie chodzi na luźnej smyczy, spacery sprawiają jej przyjemność i pozwalają cieszyć się chwilami spędzonymi poza boksem. Nasza podopieczna bardzo ceni sobie kontakt z człowiekiem. Uwielbia swoich wolontariuszy, mizianie po brzuszku, drapanie, tarzanie się, głaskanie i po prostu bycie obok. Jej mądre i rozczulające spojrzenie często łamie nam serca. Samira dzielnie znosi też czesanie i zabiegi pielęgnacyjne. Sunia lubi też smaczki, więc współpraca znią, np. na skupianiu uwagi nie jest problemem. Samira jest duża i już wiekowa, ma również problem ze stawami. Odnajdzie się zarówno w domu z przestrzenią, jak i w mieszkaniu. Sunia potrzebuje lepszego życia i nowej rzeczywistości. Takiej z prawdziwego zdarzenia, z opiekunem na całe życie, z dala od szarej codzienności, na którą jest teraz skazana.
Jeśli chcesz poznać Samirę skontaktuj się z wolontariuszami: Edyta 604 177 434, Tim 797 417 690, Weronika 667-036-547. 
więcej zdjęć i informacjiBazia trafiła do schroniska w 2013 roku
Bazia przyjechała do schroniska zaniedbana, z wrośniętym w szyję sznurem. Po sznurze została dyskretna blizna, natomiast przeżycia sprzed schroniska odcisnęły swoje piętno na psychice Bazi. Sunia jest nieufna do ludzi, których nie zna, nie pozwala się dotknąć i ucieka w popłochu już na sam widok wyciągniętej ręki. 

Zaufanie Bazi zdobywa się stopniowo, najlepiej podczas zabawy. Wtedy z suni wychodzi rozbrykany, przeuroczy psiak, który uwielbia pluskać się w wodzie, aportować piłeczki i bawić się z opiekunem w przeciąganie piłeczki na sznurku. Lęk idzie w zapomnienie, a Bazia biega, droczy się, można ją miziać i drapać, co sprawia jej widoczną przyjemność. Nieraz spontanicznie przytula się, czym całkowicie rozbraja swoich wolontariuszy. Ładnie chodzi na smyczy.
Szukamy dla Bazi doświadczonych opiekunów, którzy dadzą suni potrzebny czas na oswojenie się z nową sytuacją i przezwyciężenie lęku oraz cierpliwie, delikatnie będą budować zaufanie tego kochanego, skrzywdzonego w przeszłości psiaka. Zalecamy, żeby sunia zamieszkała w domu bez innych zwierząt oraz małych dzieci.
Kontakt do jej wolontariuszek: Agnieszka: 607 96 66 90, Paula: 537 115 497, Sylwia: 508 154 332,  Beata: 517 593 013
więcej zdjęć i informacji


Feluś pierwszy raz do schroniska trafił w 2011 roku
Wystarczy, że raz go poznasz a już nie zapomnisz ;)
Nasz Feluś jest małym ale pewnym siebie psem. W nowych miejscach zachowuje się tak, jakby od zawsze tam był. Feluś szuka wyjątkowej osoby, która od początku wyznaczy mu jasne zasady.
Potrafi docenić jego wyjątkowy (ale uparty) charakter. Wiemy, że jest w stanie z człowiekiem zbudować silną więź, jest w stanie pokochać i w pełni zaufać. Staje się wtedy posłuszny, łagodny i delikatny.
Bez problemu jeździ samochodem, uwielbia spacery. Nie zwraca uwagi na inne psy. Eksploruje teren i cieszy się krótką chwilą wolności.
Felusiowi poszukujemy domu bez innych zwierząt i dzieci. Szukamy osoby, spokojnej, konsekwentnej i cierpliwej.
Kto chciałby poznać naszego wyjątkowego Felusia?
 
Kontakt: Żaneta 661 360 933, Dorota 509 664 983, Ewa 731 569 086
więcej zdjęć i informacjiNeo pierwszy raz do schroniska trafił w 2012 roku
Neo to piękny pies, słusznej postury, daleki kuzyn dobermana, ale znacznie od niego cięższy. Niestety duże psy niełatwo znajdują domy, dlatego Neo w schronisku jest już bardzo długo – od 2012 roku. Te lata, w nie najlepszym przecież komforcie, zrobiły swoje i ostatnio zaczął podupadać na zdrowiu: pojawiły się zwyrodnienia kręgosłupa, zaczyna trochę niedomagać serce.... Neo wciąż jest silny i energiczny, wciąż bardzo lubi spacery, uwielbia aportować i bawić się piłeczką, ale dość szybko się męczy. W schronisku jego stan będzie się już tylko pogarszał, dlatego bardzo pilnie potrzebuje domu. Domu ciepłego, z dużym wygodnym posłaniem, jeśli w bloku - to z windą. Neo jest bardzo towarzyski, wobec ludzi przyjacielski i serdeczny, natomiast nie toleruje innych zwierząt.

Więcej informacji i kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka 609 999 606, 
Ola 505 176 286, Beata 504 097 613

więcej zdjęć i informacji 

 logo_syrenka Materiały do pobrania |Linki zewnętrzne | Przetargi | BIP   logo_bip| Polityka prywatności
W tym roku zaadoptowano ze schroniska 2910 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 560 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 17.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.